• OBJAVLJENO: 28.02.2018.
Povodom 1. marta - Dana nezavisnosti BiH
Upriličen kulturno-zabavni program učenika osnovnih škola „Ustikolina“, „Prača“ i „Hasan Turčalo Brzi“

U organizaciji učenika osnovnih škola „Prača“, „Ustikolina i „Hasan Turčalo Brzi“, danas je  u Velikoj sali Centra za kulturu Goražde upriličen  kulturno-zabavni program posvećen 1. martu- Danu nezavisnosti Bosne i Hercegovine.

Čestitke povodom Dana nezavisnosti na priredbi su uputili direktor OŠ „Ustikolina“ Ustikolina Mensad Arnaut i ministar za obrazovanje, mlade, nauku, kulturu i sport Damir Žuga, koji je ujedno čestitao učenicima na bogato pripremljenom kulturno-umjetničkom programu na današnjoj priredbi.

Povodom ovog veoma značajnog datuma u historiji Bosne i Hercegovine, kao i ranijih godina i ove godine održano je i takmičenje učenika osnovnih i srednjih škola u likovnom i literarnom stvaralaštvu.

Učenici su se takmičili u tri kategorije i to u likovnom takmičenju za učenike od šestog do devetog razreda o temi „Moja domovina u budućnosti – Dan nezavisnosti BiH 2018.godine“, literarnom takmičenju za učenike od šestog do devetog razreda o temi „Srce za domovinu“ ili „Moja domovina u budućnosti – Dan nezavisnosti BiH 2018.godina, te literarnom takmičenju za učenike srednjih škola o temi „Ja u Bosni, Bosna u meni“.

Za najbolje radove Ministarstvo za obrazovanje, mlade, nauku, kulturu i sport BPK-a Goražde, obezbijedilo je novčane nagrade, kao i priznanja koja je na današnjoj svečanosti uručio resorni ministar.

Na ovim takmičenjima najuspješniji su bili sljedeći učenici:

Likovni radovi (VI-IX razreda)

I mjesto- Sara Delić- IX razred- OŠ „Fahrudin Fahro Baščelija“ Goražde

II mjesto-Dalila Selimović- IX razred- OŠ „Husein ef.Đozo“ Goražde

III mjesto-Emina Mujanović- VIII –OŠ „Mehmedalija Mak Dizdar“ Vitkovići

 

Literarni radovi (VI-IX razreda)

I mjesto- VII razred- Indira Kadić – OŠ „Prača“ Prača

II mjesto-Iman Efendić-VIII razred – OŠ „Fahrudin Fahro Baščelija“ Goražde

III mjesto- Lejla Borović- VIII razred – OŠ „Ustikolina“ Ustikolina

Literarni radovi (srednja škola)

I mjesto – Amila Crljenković –  IV razred – MSŠ Enver Pozderović“ Goražde

II mjesto-Melisa Geca –I razred – MSŠ Enver Pozderović“ Goražde

III mjesto- Adna Šečić –III razred-  STŠ „Hasib Hadžović“ Goražde

 

 

Autor: Služba za odnose s javnošću, www.bpkg.gov.ba

webmail kanton gorazdewebmail
Copyright © 2005-2018. BPK Goražde.
Sadržaji s ovih stranica mogu se prenositi bez posebne dozvole, uz OBAVEZNO navođenje izvora.