• OBJAVLJENO: 28.02.2014.
Dodjela nagrada povodom 1. marta - Dana nezavisnosti BiH
Nagrađeni najbolji učenički radovi

IMG_7006 - kopija

Povodom 1. marta – Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine, Ministarstvo za obrazovanje, mlade, nauku, kulturu i sport i Pedagoški zavod Bosansko-podrinjskog kantona Goražde i ove su godine organizovali su takmičenja učenika osnovnih i srednjih škola u likovnom i literarnom stvaralaštvu.

Učenici osnovnih škola od VI-IX razreda takmičili su se i u likovnom i u literarnom stvaralaštvu, dok je za učenike srednjih škola takmičenje bilo organizovano samo u pisanju literarnih radova.

Na današnjoj svečanoj ceremoniji u organizaciji resornog ministarstva upriličena je dodjela nagrada i priznanja za najbolje radove koje su uručili predsjedavajući Skupštine BPK Goražde Suad Došlo, premijer BPK Goražde Emir Frašto, ministrica za obrazovanje, mlade, nauku, kulturu i sport Azra Kuljuh, ministri za pravosuđe i urbanizam u Vladi BPK-a Admir Pozderović i Biljana Simić, te predsjedavajuća Općinskog vijeća i načelnik Općine Goražde Jelena Mirković i Muhamed Ramović.

IMG_7011 - kopija

Nagrađenim učenicima čestitke je uputila resorna ministrica Azra Kuljuh.

– Ova tradicionalna manifestacija pokazatelj je koliko mladi iz našeg kantona vole, poštuju i cijene svoju domovinu i, izražavajući se kroz slikovnu i pisanu riječ, razvijaju patriotizam prema njoj. Dragi učenici, na vama ostaje da učite o našoj zemlji, da njegujete ljubav i iznova slavite hiljadugodišnje postojanje naše zemlje. Čestitam vam na ostvarenim rezultatima koji vam trebaju biti motiv da i dalje tako nastavite, a ja vam u vašem budućem životu želim sve najbolje – poručila je u svom govoru ministrica Azra Kuljuh.

Svečanu dodjelu nagrada svojim nastupom uljepšali su učenici OŠ “Avdo Samilović” i hora “Selsebil”.

Likovni radovi ( VI-IX razreda)

I mjesto- Alvin Dostović- IX razred – OŠ „Fahrudin Fahro Baščelija“ Goražde

II mjesto – Safet Bučo IX razred – OŠ „Husein ef. Đozo“ Goražde

III mjesto- Dalio Dostović- VIII razred – OŠ „Fahrudin Fahro Baščelija“ Goražde

Literarni radovi (VI-IX razreda)

I mjesto- Amila Crljenković IX razred –OŠ „Mehmedalija Mak Dizdar“ Vitkovići

II mjesto- Omerbašić Lamija VII razred- OŠ „Ustikolina“ Ustikolina

III mjesto- Edina Kunovac IX razred – OŠ „Ustikolina“ Ustikolina

Literarni radovi (srednja škola)

I mjesto -Nadina Pleh  III razred- MSŠ Enver Pozderović“ Goražde

II mjesto- Emina Mašala IV razred- MSŠ „Enver Pozderović“ Goražde

III mjesto- Muhamed Duhović II razred –STŠ „Hasib Hadžović“ Goražde

Autor: Služba za odnose s javnošću, www.bpkg.gov.ba

webmail kanton gorazdewebmail
Copyright © 2005-2021. BPK Goražde.
Sadržaji s ovih stranica mogu se prenositi bez posebne dozvole, uz OBAVEZNO navođenje izvora.